Застосовують при: гастриті, ревматизмі, опущенні матки, туберкульозі легень, запаленні нирок і сечового міхура
Склад: коріння
Спосіб застосування: Беруть 1 велику ложку подрібненого кореневища і коренів кубушки і заливають склянкою кип'яченої води. Потім потрібно все прокип'ятити на протязі 15 хвилин і відразу ж процідити. Приймають по 1-2 великі ложки 3 рази в день в період прийому їжі.
Протипоказання: індивідуальна непереносимість.
Місце збору: Західна Україна
Виробник: ТМ НародФарма. р. Кіровоград
Срог зберігання 2 роки
.
Латинська назва: Nuphar lutea.
Місце збору: Волинська обл.
Народні назви: водяний лопух, жовтий вахтовик, водолет, жовта купава, латаття, кубушка, водяна лілія жовта.
Опис лікарської трави
Кубушка жовта – це водне трав'яниста багаторічна рослина, яка відноситься до сімейства кувшинковых. З вигляду його циліндричне кореневище, товсте, м'ясисте, розгалужене, пористу, жовтувато-зелене, горизонтальне, усередині біле. Зверху є рубці від опалого листя. Його довжина коливається близько двох метрів, товщина від трьох до десяти сантиметрів. Кубушка до дна прикріплюється численними шнуровіднимі корінням, які зазвичай сидять глибоко в землі. Листя цієї рослини бувають підводними і плаваючими. Плаваючі листки яйцеподібно-еліптичні, шкірясті, з глибоким серцеподібною підставою, цільними крайніми пластинками (їх діаметр 20-30 см), такий вид листя має довгі черешки (близько 3 метрів). Підводні – трохи складчасті, напівпрозорі, ніжні, з хвилястими краями і короткими черешками. Квітки рослини дуже пахучі, жовті, майже кулясті, одиночні, діаметром до 5 см, видаються з водної поверхні до 6 див. Також квітки включають в себе п'ять округлих товстих чашолистків, вгорі яскраво-жовті, а ближче до основи – зелені, також є наявність численних пелюсток і тичинок. Пелюстки кубушки жовтої забарвлення, не такі довгі як чашолистки. Плоди – багатонасінні і многогнездные коробочки, зелені, яйцевидно-овальні, гладкі, коли дозрівають, стають слизкими. Насіння знаходяться в повітряному мішечку, вони плавають по воді і тому можуть розноситися на далекі відстані. Цвіте ця рослина починаючи з травня і закінчуючи вереснем. Його плоди дозрівають ближче до липня-вересня.
Кубушка жовта росте практично на всій території СНД, окрім Середньої Азії, Арктики, Кавказу та Далекого Сходу.
Застосування лікарської трави
У квітках кубушки містяться глікозиди з серцевим дією, так як і в наперстянці. Плоди мають близько 45% танниды і крохмалю. Кореневище цього рослина містить фітостерини (глікозиди стигмастерина і ситостерина), танниды (6%), велика кількість крохмалю (20%), сахарозу, каротин, вітамін С. В сухому кореневище є приблизно 0,4% алкалоїдів. Його основні алкалоїди – аллотиобинуфаридин, В-дезоксинуфаридин, дезоксинуфаридин і тіобінуфаридин. Насіння і квітки кубушки містять німфалін. У складі насіння є близько 6,7% дубильних речовин з їх елагової (близько 15%) і галової (до 34%) кислотою. У листках є лютеолін, эллаготанин, р-кумарова, сінаповую, ферулова і кавова кислоти.
Кореневища цієї рослини використовують при виготовленні такого препарату як лютенурин, який застосовують для лікування трихомонадного захворювання. Препарати з кубушки жовтої мають сильні антимікробні властивості, мають протівотріхомонадной і антимікробною активністю. Також їм властиво знеболюючу, протизапальну, в'яжучу, сечо-і жовчогінну дію.
Кубушка жовта застосовується у зв'язку з проблемами опущення матки, при маткових кровотечах як кровоспинний засіб, при порушенні роботи центральної нервової системи, гастриті, хронічних і гострих трихомонадних хвороб.
Кореневище і квітки жовтої скриньки використовують як засіб, який може надати коригувальний вплив на статеве ваблення людей. Тому воно є ефективним при больових полюції ночами, завищеною статевої діяльності, а також коли спостерігається імпотенція і ослаблена статева активність. З легкістю надає заспокійливу і снодійну дію на людину.
Народна медицина використовує квіти і кореневище кубушки жовтої у зв'язку з проблемними запальними процесами шлунково-кишкового тракту, при лихоманці, шкірних захворюваннях, а також, щоб підсилити зростання волосся.
Відвар з коренів і насіння цієї рослини допоможе зупинити сильні маткові кровотечі.
Відвар і настій з латаття може діяти і як жарознижуючий засіб. Якщо вона була зібрана в червні-липні, то вона зможе побороти запаморочення, мігрень. Лікарська пов'язка і питво з її кореня допомагають при полюціях і пухлинах селезінки. Корінь здатний видаляти больові відчуття.
Також не можна забувати про те, що кубушка жовта є отруйною рослиною. Приймають її лише за призначенням фахівця-лікаря, і під його суворим наглядом. Необхідно дотримувати певний термін лікування та зазначені дози. Існують випадки, коли діти отруїлися кореневищем цієї рослини. Дане отруєння проявлялося проносом, блювотою, тривалим сном.
Рецепти по застосуванню
Настоянка. Потрібно взяти ретельно подрібнене кореневище і коріння кубушки жовтої і змішати з горілкою (в однакових обсягах). Все це наполягають в теплому місці близько двох тижнів. Після закінчення терміну, слід ретельно процідити через марлю. Готову настойку розбавляють горілкою (1:2) і ставлять на зберігання в темне місце.
Відвар. Беруть одну велику ложку подрібненого кореневища і коренів кубушки і заливають склянкою кип'яченої води. Потім потрібно все прокип'ятити на протязі 15 хвилин і відразу ж процідити. Приймають по 1-2 великі ложки тричі на день в період прийому їжі.
.
Основні | |
---|---|
Виробник | Народ Фарма |
Країна виробник | Україна |
- Ціна: 35 ₴