Цикорій звичайний
Cichorium intybus
(петрові батоги, печінкова трава, придорожній волошка)
Склад:
Трава цикорію містять аскорбінову кислоту, сахарозу, алкалоїди, глікозид інтібін, пектини, смоли, вітаміни групи В, гіркоти лактуцин і лактукопикрин, глікозиди і полісахарид інулін. Відтворити штучним шляхом поєднання біокомпонентів цієї трави неможливо, що і визначає її унікальні лікувальні властивості.
Ось він, наш справжній український чай. Чудово тонізуючий (але без кофеїну), відновлює роботу печениь, знижує рівень цукру в крові у діабетиків. Диво-напій для тих, хто цінує своє здоров'я.
Свідчення:
Народна медицина називає це рослина печінкової травою і застосовує її не тільки для лікування захворювань печінки, але також холециститу і дискінезії жовчного міхура. Поряд з такими відомими лікарськими рослинами як буквиця, безсмертник, звіробій, пастуша сумка і кукурудзяні рильця, цикорій входить до складу різних фітозборів.
Крім хороших жовчогінних властивостей, трава цикорію покращує роботу шлунково-кишкового тракту. Вона надає легкий в'яжучий і заспокійливу дію і високо цінується у фітотерапії за хороші ранозагоювальні, протимікробні та протизапальні властивості.
Препарати цикорію застосовуються для зниження цукру в крові та підвищення апетиту, а також як імуномодулюючої і протиалергічний засіб.
Настої і відвари цієї трави п'ють як сечогінний засіб при хворобах нирок, використовують при запорах, диспепсії, метеоризмі, застосовують для виведення жовчних каменів і лікуванні гепатиту. Для усунення безсоння, тахікардії, перевтома, неврастенії, головного болю і недокрів'я.
Трава цикорію – ефективний фітопрепарат від атеросклерозу, набряку селезінки і астенії, глистової інвазії і нефриту. Протизапальні властивості цієї трави використовують при подагрі і запаленні очей.
Чай з трави цикорію рекомендується як пом'якшувальний засіб при ангіні, і запаленні дихальних органів.
Зовнішньо траву цикорію застосовують при діатезі, фурункульозі і вуграх, гнійних ранах, виразках та екземах, нейродерміті і кропивниці, себороидном дерматиті, вітіліго і псоріазі.
Цикорій сприяє нормалізації обміну речовин, виведенню з організму надлишку холестерину, стимулюють діяльність травних залоз, діє жовчогінну, протизапальну, десенсібілізірующе, в'яжучу, седативно і кардіотонічну.
Застосовується при атеросклерозі, ожирінні, порушенні мінерального обміну, сечо - і жовчнокам'яної хвороби, подагрі, остеохондрозі, хворобах суглобів.
Вважається, що рослина володіє протипухлинною дією.
Препарати з відвару або настою кореня застосовують при подагрі, ревматизмі і укусах бджіл, ос, скорпіонів і змій.
Примочками з настою рослини користуються при лікуванні екземи, шкірних висипів, фурункульозі.
Протипоказання: індивідуальна непереносимість, гастрит, виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, варикозна хвороба і геморой.
Застосування:
- настій для внутрішнього вживання:2 столові ложки сировини настоюють з 2,0 склянками окропу (добова доза для прийому всередину).
- настій для зовнішнього вживання: беруть 3-4 ложки трави на 2 склянки окропу.
- приготування відвару: 2 ст. л. подрібнених коренів заливають склянкою окропу, кип'ятять на слабкому вогні 30 хв, охолоджують 10 хв і проціджують. Приймають по третині склянки на день до їжі.
- чай з цикорію:1 чайну ложку трави або суміші трави і коренів заливають 1/4 л холодної води, нагрівають до кипіння і кип'ятять приблизно 2-3 хвилини. Потім проціджують. Дозування: 2-3 чашки в день.
- кава з цикорію і кориці:по 1 ст. л. коренів цикорію звичайного, щіпку кориці, 1-2 гвоздии, 0,2 л окропу. Рослинні складові збору висушити окремо, подрібнити і перемішати. Взяти 1 ст. л. збору залити окропом, наполягати 30 хвилин, процідити. Приймати по 2/3 склянки 3-2 рази на день за 20 хвилин до їжі при гепатиті.
Зовнішнє застосування
- Прищі, шкірні висипки
Соловую ложку трави залити склянкою окропу. Настоювати 40 хвилин в термосі. Змочити ватний тампон настоєм і протирати їм обличчя 3 рази в день.
- Почервоніння очей, невеликі крововиливи при розриві дрібних судин
Примочки
2 столовые ложки травы цикория заливают 1 стаканом кипятка. Настаивают полчаса. Ватный диск смачивают в настое и прикладывают его к глазам на 15-20 минут.
- Компрессы
Трофические язвы, экземы, гнойные раны, фурункулы, кожная сыпь, угри, гнойничковые поражения кожи
Взять 2 чайные ложки травы и залить их 1 стаканом кипятка. После 20-минутного настаивания обмыть пораженные участки.
- Лечебные ванны
Золотуха, аллергия, диатез, кожные и суставные заболевания
Засипати 4 столові ложки трави цикорію в термос і залити їх 2 склянками окропу. Настоювати 1 годину, процідити і вилити у ванну. Тривалість процедури 10 — 15 хвилин. Вода у ванні не повинна бути гаряче +35-37С.
.
Основні | |
---|---|
Виробник | Союз Афган |
- Ціна: 25 ₴