Хвощ польовий
Equisetum arvense (кінський хвіст, толкачик)
Склад:
В траві хвоща польового містяться кремнієва кислота (до 2,5 % ), дубильні речовини, гіркоти, смоли, кислоти (аконитовая, щавлева, яблучна) .сапонін эквизетин, флавоноїди (эквизетрин, лютеолін-7-глікозид), ізокверцитрин, лютеолін, кемпферол-7-ді-глікозид), каротин, аскорбінова кислота (до 190 мг% ), сліди алкалоїдів, ситостерин і диметилсульфат.
Свідчення:
Хвощ має протизапальну, дезінфікуючу, сечогінну, кровоспинну, кардіотонічну, загальнозміцнюючу, ранозагоювальну і в'язким дією.
Хвощ сприяє нормалізації водно-сольового обміну, виведенню холестерину, різних токсичних речовин, шлаків. Прискорює виведення свинцю в експерименті з організму тварин.
Рослина додають в збір при лікуванні гіпертонічної хвороби, атеросклерозу, подагри і погано гояться ран. Найбільш відомий хвощ у народній і науковій медицині як сечогінний і протизапальний засіб при захворюваннях нирок і сечового міхура, набряках різної етіології, а також при ексудативних плевритах.
Трава хвоща застосовується при ревматизмі, жовчнокам'яній і нирковокам'яній хворобах, при захворюваннях очей, при новоутвореннях шлунка та кишечника, в якості гарного кровоспинний засіб при різних внутрішніх і зовнішніх кровотечах.
Препарати з рослини призначають і як зовнішній засіб для лікування хронічних виразок і свищів, ран, для спринцювань при білях, для ножних ванн при пітливості і для миття голови які страждають себореєю.
Хвощ входить до складу сечогінних чаїв.
Протипоказання:
- При захворюваннях, що супроводжуються тяжкими ураженнями ниркової паренхіми (нефрити і нефроз), настій з хвоща слід використовувати з обережністю, так як кремнієва кислота і деякі інші містяться в ньому речовини володіють подразнюючою дією.
- Препарати хвоща не рекомендується приймати вагітним жінкам, а також людям, страждаючим захворюваннями нирок.
- Не рекомендується прийом протягом тривалого часу (більше трьох місяців).
Застосування:
- настій: 1-2 столові ложки наполягають з 2 склянками окропу (добова доза для прийому всередину).
- настій для зовнішнього застосування готують з розрахунку 4-5 ложок трави на 2 склянки окропу.
- приготування настою: 1 ст. л. сировини заливають склянкою холодної води, настоюють 1 добу і проціджують.
- приготування відвару: 2 ст. л. подрібненої трави заливають склянкою окропу настоюють на киплячій водяній бані 30 хв, охолоджують 10 хв, проціджують і доводять об'єм до початкового. Приймають по третині склянки 3-4 рази на лінь через годину після їжі.
- лікувальне вино (стародавній рецепт Ібн Сіна): 10-15 г сухої подрібненої трави настояти 1 -2 місяці в 1 л білого вина. Пити натщесерце по 10-15 р. Це вино надає кровоочисну дію, використовують його і зовнішньо як лосьйон для обличчя.
Основні | |
---|---|
Виробник | Союз Афган |
- Ціна: 25 ₴