Подорожник великий
Plantago major
Склад: в листках подорожника містяться дубильні, гіркі речовини: каротин, индикановый глікозид аукубін, аскорбінова кислота (до 42,2 мг% ), вітамін К, алкалоїди, флавоноїди, маніт, сорбіт, органічні кислоти (лимонна і олеанолова). В насінні подорожника багато слизу (до 44 % ), жирних олій до 20 % і 0,17% вуглеводу плантеозы.
Показання: має протизапальну, бактеріостатичну, ранозагоювальну, відхаркувальну, кровоспинну, сечогінну і гіпотензивну дію.
Застосовується при гіпертонічній хворобі і атеросклерозі.
Сік і настій листя подорожника - чудовий відхаркувальний засіб, рекомендується при гострих і хронічних хворобах органів дихання.
Подорожник широко використовується при хворобах шлунково-кишкового тракту, при гастритах із зниженою і підвищеною кислотністю, при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, при гострих і хронічних ентеритах, виразковому коліті, при проносах різного походження.
Володіє протипухлинною дією.
Препарати подорожника надають лікувальну дію також при хворобах печінки, нирок, діабеті, чоловічому і жіночому безплідді, при хронічних виразках, деяких хворобах очей, при кровотечах - маткових, гемороїдальних, шлункових і легеневих.
Настій коренів подорожника приймають при лихоманці і кашлі, як болезаспокійливий засіб при укусах отруйних комах і змій.
Хорошим засобом при хронічних проносах вважається порошок з насіння подорожника.
Листя подорожника в народній медицині широко використовуються як зовнішній засіб при ранах, саднах, фурункулах і виразках. Прикладають цілі або зім'яті листки до ділянок тіла, поверх листя роблять теплий компрес.
Застосування:
- 3 столові ложки листя настоюють 2 склянках окропу (добова доза).
- порошок з насіння подорожника приймають по 1,0 г 3-4 рази на день за 20-40 хвилин до їжі.
- при кровотечах готують настій з 2 столових ложок подорожника і 2 столових ложок кропиви на 2 склянки окропу (добова доза).
- при зубному болю кладуть у вухо (з хворої сторони) корінець подорожника. Через півгодини-годину біль проходить.
- приготування настою листя: 2 ст. л. сухого подрібненого листя заливають склянкою окропу, настоюють 15 хвилин і проціджують. Приймають по третині склянки 3 рази на день. Для отримання слизового настою листя настоюють на холодній кип'яченій воді.
- приготування настою насіння: 1 чайну ложку насіння заливають склянкою окропу настоюють 3-5 хв, охолоджують і разом з насінням приймають на ніч як послаблюючий.
- приготування соку: листки зрізають з частиною черешка, ретельно миють, дають воді стекти. Потім обшпарюють, пропускають через м'ясорубку, і з отриманої маси віджимають сік. Можна скористатися соковижималкою. Якщо листя зібрані в жарку погоду, сік виходить в'язким, і тоді його потрібно розвести кип'яченою водою у співвідношенні 1:1. Отриманий сік кип'ятять 1-3 хв.
Основні | |
---|---|
Виробник | Союз Афган |
- Ціна: 25 ₴